© Copyright 2018 Tasarım ve Uygulama Erdal Medya

Jel Tırnak

Jel Tırnaklarım sürekli kırılıyor
normal mi?

Jel tırnaklar çok sert darbe almadıkları sürece, çekmeceye, kapıya v.s. sertçe sıkışmadığı sürece kolay kolay kırılmazlar, genelde hafif darbelerle kırılmalarının nedeni kullanılan jel malzemesinin kalitesinden kaynaklıdır.

Jel Tırnak

Yaptırdığım Jel Tırnak komple kalkıyor.
Ne yapmalıyım?

Jel tırnağın kişinin kendi tırnağına sağlam bir şekilde tutunabilmesi için öncelikle çok iyi temzilenmelidir, sonrasında da jel tırnağa tutunabilmesi için basejel ismindeki bir maddenin sürülmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra uygulamayı yapan kişinin tek dikkat etmesi gereken şey jeli sürerken hava yaptırmadan ve tırnak etine değdirmeden uygulamadır ki bir süre sonra köşesinden hava alıp kalkmasın.

Jel Tırnak

Jel Tırnak kullanırken söktürüp dinlendirmeye gerek varmıdır?

Jel maddesi Akril gibi asit bazlı değildir, bu sebeple tırnağınıza zarar vermeyeceği gibi bilakis tırnağınızı korur ve daha kuvvetli bir şekilde uzamasını sağlar. jel tırnağı her ay bakımını yaptırdığınız sürece hiç ara vermeden yıllarca kullanabilirsiniz.

Jel Tırnak

Akrilik tırnakmı yoksa jel tırnakmı
daha iyidir?

Akrilik tırnak ilk çıkan tırnak maddesidir ve asit bazlıdır, maliyeti jel tırnağa göre daha düşük olmasından dolayı uygulamacı tarafından tercih edilmektedir fakat uzun vade de hem yapana hem yaptırana zararı vardır, jel tırnak akrilik tırnaktan daha sonra çıkan kokusuz ve zararsız bir madde olmasından dolayı son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Jel Tırnak

Protez Tırnak ile Jel Tırnak arasında ki fark nelerdir?

Protez tırnak kişinin kendi tırnağına yapıştırılan plastik tırnaklara verilen isimdir, öncelikle plastik tırnak yapıştırılır ve sonrasında da üzerine jel veya akrilik uygulanır, bu da küçük veya büyük darbelerde plastik tırnağın kırılmasına sebep olur, güzel yapılmış bir jel tırnağın yerini kesinlikle tutamaz.

Jel Tırnak

Kendi tırnaklarım sürekli kırılıyor jel tırnak buna çözüm olabilirmi?

Tırnakları sürekli kırılan, tırnağını yiyen insanların en güzel çözümüdür jel tırnak. jel tırnağın koruyucu özelliği olmasından dolayı zayıf ve sorunlu tırnakların üzerine uygulanması o kişinin tırnaklarının korunmasına ve bir süre sonra da kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. sorunlu tırnağı olan kişilere ilk bir kaç ay çok uzun olmayan (kendi tırnağının üzerine) olacak şekilde uygulama yapılmalıdır, bu geçen süre içerisinde kendi tırnağı sağlıklı bir şekilde uzadığı zaman kuvvetlenecek ve istenildiği kadar uzun tırnak yapılabilecektir.

Jel Tırnak

Sürekli temizlik yapıyorum jel tırnağa herhangi bir zararı varmıdır?

Jel tırnağa hiç bir kimyasal maddenin zararı olmayacağı gibi, jel tırnak kullanırken üzerine istediğiniz renkte ojeyi defalarca sürüp silebilirsiniz bunun kesinlikle yaptırdığınız jel tırnağa bir zararı olmaz.

Jel Tırnak

Jel Tırnak yaptırma ve kullanım süresi
ne kadardır?

Jel tırnak uygulama süresi 1,5 ile 2 saat kadar sürmektedir, kullanım süresi de kişinin tırnağının uzama hızına bağlı olarak 25 ile 30 günde birdir. bakımlarını her ay yaptırdığı sürece yıllarca hiç ara vermeden kullanılabilmektedir.