© Copyright 2018 Tasarım ve Uygulama Erdal Medya

İpek Kirpik

Kirpiklerimi arada bir dinlendirmem gerekirmi?

Hayır, Kirpikleriniz sürekli dökülüp yerine yenisi çıkan bir kıl olduğu için bu sirkülasyon dan dolayı dilendirmenize gerek yoktur.

İpek Kirpik

İpek Kirpiğin kullanım süresi
ne kadardır?

Yaptırdığınız ipek kirpiğin her ay bakımlarını yaptırdığınız sürece, yıllarca hiç ara vermeden kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

İpek Kirpik

İpek Kirpik bakımları ne kadar zamanda bir yapılır?

Herkesin kirpik dökülme hızı farklıdır, buna bağlı olarak bazıları 20 günde bir kirpik bakımına gelirken, bazıları da 25 veya 30 günde bir bakım yaptırmaktadırlar.

İpek Kirpik

İpek Kirpik kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

İpek kirpik uygulamasını yaptırdıktan sonraki ilk 24 saat önemlidir, su deymemeli ve sıcak buhara(hamam, sauna) maruz kalmamalıdır, ayrıca makyaj yapıcak olursanız kirpik diplerine deymeyecek şekilde yapılmalıdır ki temizlerken kirpiklerin dökülmesine sebep verilmesin.

İpek Kirpik

Kirpiklerimde batmalar oluyor ve kirpikler neden döner?

Kirpiklerde batma olması ve dönmelerin yaşanması, öncelikli olarak uygulamayı yapan kişinin hatasından kaynaklanmaktadır. Düzgün yapılmayan kirpik uygulamalarında batmalar yaşanması diplerinin birbirine yapışmasına sebep olup, yeni çıkan kirpiklerinde bundan dolayı uzayamamasından kaynaklanmasıdır. Ayrıca kirpiklerin dönmesi kullanılan yapıştırıcının kalitesinden kaynaklanmaktadır. Batma yaşanan veya dönme yaşanan uygulamalarda kirpiklerin komple sökülüp yerinebir uzman tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır.